טיח ושליכט צבעוני

טיח ושליכט – כל מה שאנחנו לא יודעים

יש הרבה דמיון בין הטיח והשליכט ורובם הגדול של האנשים נוטים להתבלבל בניהם אך יש הבדל גדול בשימושים של חומרים אלו.
לא יודעים מה ההבדלים ומה השימושים? בשביל זה אנחנו כאן לתת לכם את כל המידע ולהבין ביחד את השימוש הנכון בכל אחד מהחומרים הנפוצים ביותר בשוק כיום.

טיח ושליכט צבעוני

נתחיל מלהבין מה בעצם כל חומר-

טיח-

הוא החומר שבלעדיו אי אפשר לבנות בית או כל פרויקט בנייה אחר, היינו החומר גלם הבסיסי למריחה על קירות הבית היוצר שכבה בין הקיר לחיפוי החוץ (שליכט צבעוני ועוד…) היינו חשוב מאוד למריחה. הוא מיישר את הקיר ויוצר את האיטום המרבי שהקיר צריך בשביל להחזיק שנים רבות. הטיח מורכב מצמנט, יסוד, חול דק ועוד…

שליכט-

השליכט הצבעוני הוא חומר דקורטיבי שמוסיף למראה הקירות החיצוניים אך קיימים בו יתרונות רבים (גמישות, איטום ועוד…) לשליכט המון טקסטורות שונות ואפשר לייצר אותו בכל הגוונים והצבעים, החומר עשוי מתערובת אקריליים. השליכט מיושם על הטיח אך אינו תחליפו בשום אופן. אל תתבלבלו!

לאחר שהבנו מה הוא כל חומר כדאי שנבין איזה סוגים קיימים בכל חומר ואיך מיישמים אותם בזמן עבודה.

קיימים שני סוגים מרכזיים של טיח.

טיח פנימי

פנימי- משמש לחיפוי קירות הפנים של הבית שאינם ניתנים להשפעה של מזג האוויר, נמרח אותו עד לגימור סופי של החלקת הקירות, מורחים אותו על הקיר ומיישרים את הסדקים החורים עד לאיטום מלא. בשונה מטיח חיצוני מסיימים במריחה של טיח לבן.

טיח חיצוני

חיצוני- מכסה את כל קירות החוץ וכמובן קירות אלו נחשפים אל השפעת מזג האוויר ותפקידו המרכזי והכי חשוב הוא להגן על כל התשתיות של הבית שלא יהרסו ויחזיקו שנים רבות. את הטיח החיצוני מורחים בשלוש שכבות- הרבצה ושתי שכבות נוספות ליישור הקיר וקבלת שכבר הגמר על מנת למרוח את החיפוי החיצוני והסופי.

גם לשליכט הצבעוני קיימים שני סוגים של מרכזיים- שליכט צבעוני אקרילי ומינרלי.

שליכט אקרילי-

מבוסס פולימרים ודבק, והוא כיום החומר לחיפוי חוץ הכי נפוץ בשוק. לשליכט האקרילי מראה כפרי ובעל אפשרויות עיצוביות רבות הן במרקם והן בצבע, הוא בעל תכונות רבות השומרות על הקיר בצורה המיטבית ביותר. יש למרוח את החומר מעל יסוד מקשר ולא ישירות על גבי התשתית.

שליכט מינרלי-

מיוצר מחומרים טבעיים והוא מאוד ידידותי לסביבה, עמיד במזג אוויר קיצוני והוא חומר נושם שאינו סופג אדים ומים. לעומת השליכט האקרילי את השליכט המינרלי אפשר למרוח ישירות על הטיח ובכך לחסוך עלויות. השליכט המינרלי ידוע כבעל טקסטורות מיוחדות וגוונים טבעיים היוצרים מראה מיוחד ועדין לבית.

לסיום כדאי שנדגיש ונבין יש הבדל גדול בין החומרים וזאת טעות להגיד ולחשוב זאת, השליכט תפקידו ליצור את המעטפת החיצונית והדקורטיבית ולתת לקיר את האופי העיצובי והתוצאה הסופית. הטיח היינו החומר המשמש לבסיס של הבית מעל הבלוקים ולעולם לא יישאר חשוף וללא חיפוי חוץ המתאים ויוצר את העיצוב המושלם.

בואו לדבר איתנו! נשמח לשמוע מכם, לייעץ ולהסביר על שליכט צבעוני.

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם

קבלנים, אדריכלים, מעצבי בתים, עובדים ובעלי בית - כמה פעמים נתקלתם במצב בו, השליכט שבחרתם לביצוע העבודה הגביל את התוצאות שרציתם?

זה הסוף למגבלות